6 головних трендів для соцмереж від Think Forward 2021

На що варто звернути увагу брендам наступного року

Міжнародна креативна агенція We Are Social презентувала свій щорічний звіт, в якому зробила прогноз для соціальних медіа на наступний рік і визначила ключові тренди 2021 року. Як повідомляє creativity.ua, на думку агенції, саме на ці речі мають звернути свою увагу бренди, коли формують свою маркетингову стратегію.

1. Просте життя

Люди почали більше усвідомлювати, що для них є насправді важливим, і приділяють більше уваги простим радощам життя. Через це змінилась і роль соціальних медіа. Саме тому ми спостерігаємо появу таких спільнот як Gardening TikTok, де учасники обмінюються порадами щодо садівництва. А рух Cottagecore базується на Tumblr і охоплює переважно жінок з великих міст, які цікавляться сільським/фермерським життям та традиційними ремеслами.

2. Практичний активізм

В сучаних реаліях «диванний активізм» завдяки міжнародним спільнотам набув потужної сили і став набагато практичнішим, здатним впливати на реальне життяю. Серед прикладів звіт Think Forward 2021 називає інформаційні проєкти, присвячені гострим соціальним питанням, такі як ініціатива UOMA Beauty #PullUpOrShutUp, що змушує бренди бути прозорішими щодо своєї кадрової політики.

3. Стосунки онлайн

Колись популярна думка, що спілкування онлайн погано впливає на наші стосунки офлайн, поступово відходить в минуле. Так відбувається тому, що сучасні інструменти діджитал-взаємодії на сьогодні стали людянішими та дуже змінилися. Наприклад, мережа Facebook оновила свій спектр емодзі, які дозволяють тепер виразити іншій людині свою турботу. А TikTok став платформою, де можна тактовно та з емпатією поговорити на складні теми.

4. Надійні лідери думок

Люди стали більш вибірково ставитися до того, які цінності має той чи інший автор чи власник медіаканалу, на який вони підписані. Дуже популярними стали медики, які роблять інформацію більш доступною до пересічного громадянина і надають консультації онлайн. Чималу увагу привертають до себе також спеціалісти в різних нішевих галузях, які докладають зусиль до боротьби з дезінформацією.

5. Платформи без обмежень

Цього року соціальні платформи в повсякденному житті стали більш функціональними, і користувачі знайшли нове застосування для старих інстурментів. Такі ігри як Fortnite та Animal Crossing перетворилися на соціальні хаби, а трансляція контенту наживо дозволила проводити онлайн-заходи цілодобово, як-от покази мод Louis Vuitton на TikTok чи шоу драг-квін на Instagram Live.

6. Колективна творчість

Соціальні платформи на сьогодні – це не тільки місце, де контент споживають, це місце, де його можна колективно створювати. Свою роль в цьому зіграв стрімкий злет TikTok, платформи, яка пропонує такі інструменти для колективної творчості як, наприклад, можливість заспівати дуетом. аким чином фанати британської співачки Charli XCX змогли в Zoom долучитися до створення її нового альбому, а американська кінематографістка Міранда Джулай розгорнула в Instagram краудсорсинг сценаріїв.

Ознайомитися з повним звітом Think Forward 2021 можна тут.

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!