“Ти ж дівчинка”

Що насправді означає ця фраза для кожної з нас?

Я б поставила її в топ найбезґлуздіших сексистських фраз, що обмежують свободу і комфорт. Особисто у мене вона викликає закономірну відповідь “і що?”, але так було не завжди.

Ти можеш виглядати як завгодно і робити що завгодно, ти сильна, розумна, смілива. Ти важлива.

Кожна дівчина чує цю фразу сотні разів від жалісливих родичів, перехожих, учителів, і навіть свого хлопця. Ця фраза адресується дівчині тоді, коли вона дозволяє собі робити те, що їй хочеться: добірно матюкатися, лазити по деревах або палити міцні сигари. Давайте подумаємо, що увійде в список того, що #тиждівчинкам точно заборонено: зручна коротка зачіска, комфортний одяг (все, що НЕ вважається сексуальним), будь-яка шкідлива звичка, насолода соковитим стейком, заняття боротьбою тощо.

Ти можеш робити все, що тобі подобається. 

Те, що автоматично робить жінку “нежіночною” і вільною, жорстко підкреслюють фразою “ти ж дівчинка”: відмовилася від обслуговування декількох людей чоловічої статі і не стала прибирати за ними брудні чарки, переспала з хлопцем на першому побаченні, не стала терпіти приниження і вмастила однокласнику за домагання і образи?

Ти ж дівчинка

Підтримка відмови від свободи і незалежності, нав’язування патріархальних стереотипів, висновок все в ті ж рамки (скромність – покірність – пекельний зовнішній вигляд – любов до обслуговування – жертовність) – так, досить містка фраза.

#тиждівчинка ніколи не стане заперечувати. Вона завжди буде поводитися тихо і мирно, навколо неї буде чисто і ситно, а сама вона буде пахнути фіалками і перманентно посміхатися. 
#тиждівчинка не обиратиме кар’єру, не нехтуватиме тушшю для вій і не розповідатиме про те, як її згвалтували в підворітті. 
#тиждівчинку буде переслідувати сором, почуття власної меншовартості.
#тиждівчинка буде сприймати все вище перелічене як норму.

Нагадую! 

Ти можеш робити все, що тобі подобається.

Ти можеш виглядати як завгодно і робити що завгодно, ти сильна, розумна, смілива.

Ти важлива.

Ти ж дівчина.

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!