6 порад, щоб виховати здорову особистість

Виховання дитини – складна наука, яка потребує багато часу, уваги та сил. Рішення народити дитину має бути зваженим, адже треба докласти зусилля, щоб ваша донька або син виросли здоровими особистостями, і не постраждали від психотравм чи насилля батьків.

Ми розуміємо, що інколи буває складно знайти або віднайти власну схему виховування дитини, але ми хочемо поділитися кількома порадами психологів, які можуть знайти своє місце в етапі виховання вашої дитини:

1) Говоріть з нею!

Дитина від самого її народження – особистість, яка потребує соціалізації, а перший її досвід в цьому буде у власній родині. Навчіть дитину висловлювати власні емоції своїм прикладом, кажіть їй, що ви її любите попри все, навіть якщо вона утнула щось, що страшенно вас злить, дайте їй змогу відчути себе улюбленою дитиною. Не нехтуйте словами подяки та проханнями. Не забувайте, що чарівний вислів «будь ласка» робить чудеса.

2) Навчіть дитину справлятися з негативними емоціями та почуттями

Ця порада корисна для того, щоб не виховати в дитині синдром жертви та не прищепити їй почуття провини за будь-яку «неправильну» емоцію. Важливим є те, що окрім пояснень, що його відчуття нормальні та природні, вам треба навчити дитину адекватно справлятися з його емоціями. Наприклад, пояснити, що його злість має причину і це нормально, але не можна її виливати на молодшу сестру. Треба навчити малюка, що коли він втрачає контроль над своїми емоціями, він повинен мати «шпаргалку» звичок або дій, які допомагатимуть йому впоратися з ними. Можливо, це буде малювання? А може, декламування коротеньких дитячих віршів?

3) Покажіть дитині, що вона варта уваги

Не відмахуйтесь, якщо ви дуже втомились на роботі, хотіли посидіти в тиші, а тут дитина знову щось розказує. Їй потрібно, щоб ви її почули, вона потребує вашої уваги. Кожний день вона сприймає по-новому, не так, як ви. Підтримайте її в пізнаванні світу.

4) Дозволяйте дитині робити помилки

Звісно, що всі хочуть для своєї дитини тільки хорошого, але постійно оберігаючи дитину від власних помилок, є великий ризик позбавити її власного досвіду. Вчіть дитину знаходити шляхи розв’язання проблем, а не вирішуйте їх за неї. Так, двійка в школі може вас засмутити, але це не привід робити домашнє завдання за неї. Доводьте, що кожна помилка – це досвід, який допоможе в майбутньому, тому не варто боятися.

5) Не захищайте дитину від поганих емоцій

Наш світ складається з добра і зла, тому це теж треба знати з раннього віку. Колись всім треба зустрітися з несправедливістю та не найприємнішими сторонами життя. Всі батьки, звісно, хочуть щоб дитина не бачила нічого поганого, але створюючи таку «бульбашку» з тільки позитивних емоцій, дитина просто не буде готова зустрітися з чимось негативним. Варто пояснювати та показувати дитині неприємні ситуації, спираючись на його вік та рівень емоційного стану.

6) Укріплюйте в дитині почуття власної потрібності та адекватну самооцінку

Не порівнюйте свою дитину з кимось, замість того зайвий раз закцентуйте увагу на її позитивних сторонах та вміннях. Просіть дитину допомогти вам у звичайних побутових справах, пояснюйте та хваліть її – це допоможе дитині стати самостійною та виховає побутові звички. Ніколи та ні за яких обставин не критикуйте та не сваріть дитину при сторонніх людях, особливо при її друзях чи однолітках, натомість поговоріть з нею про це спокійно вдома.

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!