Книги, які допоможуть зрозуміти батьків

Як воно - не бути дитиною в стосунках зі своїми батьками?

Скоріше за все, ви не один раз в своєму житті чули фразу «всі наші проблеми родом з дитинства». Специфіка людської психіки полягає в тому, що будь-який досвід, отриманий на нашому шляху, зберігається і запам’ятовується. Дитинство на цьому шляху є початковим періодом, який є відправною точкою нашого формування, а тому багато подій, які там відбуваються, впливають на наше подальше життя.

Дуже часто, отримуючи той чи інший досвід в дитинстві, ми ображаємось в дорослому житті на своїх батьків, не можемо пробачити їм ті рішення, які вони приймають в процесі нашого виховання. Але лише одиниці намагаються зрозуміти мотивацію своїх батьків і спробувати беземоційно проаналізувати той чи інший їх вчинок.

Сьогодні ми зробили для вас підбірку з 4 книг, які дають можливість читачеві поринути у світ психології батьківства і розібратися, чому варто пропрацювати стосунки зі своїми батьками, зрозуміти їх і, можливо, пробачити.

 Ліндсі Гібсон

 «Дорослі діти емоційно незрілих батьків. Як навчитися цінувати себе і налагодити стосунки з батьками»

Ліндсі Гібсон – американська психологиня, яка розповідає про те, як впливають на своїх дітей батьки, що не справляються зі своїми переживаннями і не несуть відповідальність за емоційну сторону власного життя.

Ця книга стане хорошим помічником для тих, кого переслідують почуття покинутості, для тих, хто є зручним.

У книзі є вправи, які дуже зручно виконувати самостійно. Також книга розповість про те, як незрілість батьків впливає на майбутні стосунки дитини з коханою людиною.

Сьюзан Форвард, Крейг Бак

«Шкідливі батьки»

Ця книга розвіє міфи про те, що обов’язково пробачити своїх батьків, щоб стати щасливою людиною без токсичних спогадів з минулого. Ви дізнаєтеся, як людина, яка виросла в абьюзивній сім’ї, продовжує шкодити собі, і зможете розпізнати шкоду, яку було завдано.

Форвард розповідає про те, що насильство в сім’ї – це не тільки побиття, приниження, сексуальне використання, але і маніпуляції: ігнорування, перекладання відповідальності на дитину, позбавлення любові і ласки, відсутність турботи тощо.

Дональд Винникотт

«Розмова з батьками»

Книга підійде тим, хто вже визнав своє хворе дитинство, гіркий досвід, і вже звільнився від токсичних образ, і тепер готовий змінювати стосунки з батьками заради загального блага.

Книга підійде батькам, які готові зазирнути вглиб себе. Часто прагнення бути хорошим и батьками завдає шкоди. А саме той факт, що батьки недосконалі, виявляється дуже потрібним дитині в певний момент.

Дональд Винникотт – прекрасний британський психоаналітик, який допоміг багатьом подолати провину за своє погане батьківство і ввів термін «в міру хороша мати».

Емі Чуа

«Бойовий гімн матері-тигриці»

Відверта книга про особистий досвід жінки, яка, намагаючись бути хорошою матір’ю, робила спроби підготувати своїх дітей до жорстоких реалій дорослого світу, для чого вона вдалася до жорстокої традиційної китайської моделі виховання.

Батьки приймають рішення виховувати дітей, відштовхуючись від власного поняття «добре», і, як би страшно це не звучало, багато речей в таких ситуаціях батькам пробачається. Культура і поняття інституту сім’ї повністю підтримує даний метод.

Книга викличе дисонанс, її варто прочитати заради формування власної позиції. Прислухайтеся до своїх емоцій, якими батьками ви є… або будете.

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!