Що таке слат-шеймінг?

Як стереотипи з минулого травмують жінок сьогодні

Слат-шеймінг – це коли ми ображаємо жінку, бо вона висловлює свою сексуальність таким чином, який нам не подобається або який ми не схвалюємо.

У минулому жінці суворо заборонялося займатися сексом до весілля. Ми казали: “Жінки, ви не повинні дарувати свою вагіну до тих пір, поки не станете власністю чоловіка”.

Ми стали думати трохи ширше з тих часів, тепер суспільство нам говорить: “Добре, добре, тобі не потрібно чекати, поки ти вийдеш заміж, але якщо хочеш мати з кимось секс, ти повинна любити цю людину».

 Протягом століть вважається, що повії – це “окремий вид дівчат”. Вони займаються поганими речами і не підкорюються нікому. Через “погану” на наш смак поведінку, ми знижуємо статус дівчини, зі “звичайної людини” до “шльондри”. А, оскільки повія віддала свою “дорогоцінну вагіну”, вона більше не заслуговує на повагу, вона тепер іншої категорії.

Якщо ми дійсно хочемо поважати жінок, то не повинно бути такого: “я поважаю тільки тих жінок, які займаються сексом так, як цього хочеться мені, які роблять такий сексуальний вибір, який я вважаю класним”.

Чесно кажучи, це якась зарозуміла фігня. Жінки витрачають так багато часу на те, щоб зрозуміти, як усім догодити? У той час як вони повинні думати про те, як радувати себе.

Ілюстрації художниці Ana Leovy

Є деякі пункти про які не варто забувати і які не варто робити.

Наприклад, не варто займатися сексом на одну ніч без презерватива. Використовуйте презерватив.

Для жінки проміскуітет (нічим не обмежені статеві відносини з багатьма партнерами – прим.ред.), вважається “дурним рішенням”. А коли ви приймаєте дурне рішення, ви повинні за це платити. І ціна – це втрата загальної поваги, почуття сорому, клеймо “повії”, погрози і, можливо, навіть напади, зґвалтування.

«Ну а чого ти чекала? Ти ж поводилася як повія.» 

Якщо ви робите щось, чого не повинна робити “будь-яка порядна жінка” це не означає, що ви себе не поважаєте. Це не робить вас тупою і це не перетворює вас в річ. 

Ваша значимість і цінність не залежить від того, яким сексом ви займаєтеся.

Ми нічим не допомагаємо, коли засуджуємо один одного і вказуємо, кому і як жити. У кожної поведінки є свої причини, навіть якщо ви їх не розумієте.

Ось приклад речей, пов’язаних з самоповагою:

  • вміння  відстоювати себе
  • приймати свої власні рішення
  • не розклеюватися від проблем інших людей.

А ось речі, які не мають ніякого відношення до рівня самоповаги:

  • яким сексом ви займаєтесь
  • який одяг на вас
  • який у вас макіяж.

Треба навчитися поважати особистий вибір людей з приводу їх життя і їх тіла.

На жаль, сьогодні проблема слат-шеймінгу розповсюджена навіть у школах та вищих навчальних закладах. Оскільки питання сексуальної освіти досьогодні є дуже суперечливою темою в суспільстві, свобода вибору для жінок теж потрапляє в розділ табуйованих тем.

  1. По-моему всё-таки стои разделять понятия “уважать” и “не призерарать”. Уважение это то, что нужно заслужить. В этом его его ценность. Если “уважать” всех подряд то это обесценивает это “уважение”. А уважать человека за то, что он работник секс индустрии, это все равно что уважать работника любой другой профессии. Это выбор каждого и уважать тут незачто, тут нет никакого подвига. Каждый делает свою работу. Не стоит призерать ни уборщиков мусора ни работников секс индустрии. А уважать стоит человека, который этого заслуживает, а не просто потому что он родился. В любом случае невозможно заставить человека уважать кого либо.

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!

%d блогерам подобається це: