Вебкам-моделінг: феномен популярності

Яку небезпеку несуть "легкі" гроші?

На сьогоднішній день складно знайти людину, яка б не знала, що таке вебкам. Кожна третя реклама в Інстаграмі запрошує молодих дівчат спробувати себе в веб-моделінгу, обіцяючи при цьому великі гроші за маленькі зусилля.

В цьому матеріалі ми хочемо розібратися в тому, звідки, як і навіщо з’явився вебкам. А найголовніше – чому він такий популярний?

Ця сфера «вийшла» зі шлюбних агентств, в які активно вербували молодих дівчат. Інколи добровільно, за певний гонорар, а часом пропонуючи безкоштовні фотосесії, фото з яких без відома дівчини використовували для ведення сторінок.

Чоловіки, знайомлячись з дівчатами, вбачали в них майбутніх наречених, тому просили агентство, через яке нібито велась переписка, передати дівчині якісь подарунки. Вони кидали гроші на квіти, іграшки, цукерки чи прикраси, сподіваючись, що це дійде до обраниці. Звісно, що ці гроші агентство присвоювало собі.

Так, навіть переписка велась комплексно, з залученням декількох операторів, інколи в повноцінних студіях. Якщо ж дівчина працювала добровільно, то вона мала робити «фотозвіт» подарунків, за що отримувала невеликий гонорар.

З часом чоловіки почали хотіти більшого, тому дівчатам, які працювали за власною волею, пропонували відеочати. Клієнт платив за кожну хвилину, що міг бачити дівчину, вона ж в свою чергу робила вигляд, що набирає повідомлення, які в той же час відправляв оператор. За бажанням заробити більше грошей, жінка мала змогу запропонувати віртуальний секс. Власне так і з’явився вебкам-бізнес.

Особисті зустрічі суворо заборонені, тільки онлайн-спілкування та онлайн-секс.

Як працюють вебкам-сайти?

На сайті розміщені профілі дівчат, клієнти чи мембери можуть обрати будь-який з тих, що найбільше сподобались. Профіль звичайний, здавалось би, там фото, невелика анкета зі вказаними параметрами (зріст, вага), дівчина розказує про хобі, але і додає про сексуальні уподобання.

Існує рейтинг анкет, який залежить від багатьох факторів: оцінок, що ставлять мембери, кількість глядачів, якості відео та багатьох інших. Очевидно, що, чим вищий рейтинг, тим вище анкета на сайті.

Сайти бувають трьох видів:

  • На першому, модель сидить в безкоштовному чаті та чекає на глядачів. Після того спілкується та запрошує в приватний чат, в якому необхідно платити за кожну хвилину перегляду, але саме там модель виконує вже конкретні побажання.
  • На сайтах другого виду, відвідувачі обирають моделей за анкетами та відразу йдуть до приватного чату. Умови привату не відрізняються від першого.
  • На третьому виді моделі роблять найцікавіше – влаштовують шоу. Вони можуть танцювати стриптиз, використовувати секс-іграшки, займатися спортом, прибиратися без одягу, загалом, тим, на що буває попит.

Шоу дивляться безкоштовно, якщо воно подобається – кидають чайові. Щоб отримати більше чайових, моделі продають «квитки» на закриті шоу, де “градус підвищується”.

Але на будь-яких з таких сайтів існують певні правила, наприклад, в кадрі не можна демонструвати кров, навіть штучну, не можна замінювати іграшки сторонніми предметами, там не має бути дітей чи відкритої реклами якоїсь продукції.

«Вам треба просто спілкуватися з одинокими чоловіками, більшого від вас не вимагається. У вас немає жодних ризиків, що вас розкриють, ви в повній безпеці від шантажу та погроз. До того ж, такі гроші на дорозі не валяються», – кажуть дівчатам менеджери подібних компаній.

Менеджери ніколи не розповідають чесно про небезпеку, яка може чекати на вас, про шантаж чи про погрози.

Також ніколи вам не розкажуть про цькування в майбутньому. З якого боку роздивлятися цю сферу, залежить тільки від вас, але ми пропонуємо почути думку людини, яка працювала у цій сфері, і може чесно дати пару коментарів.

Хто сидить на цих ресурсах, для кого це створено?

В основному, це чоловіки 24-60 років, яким потрібне тільки оголене тіло, вони грубі та нахабні, часто шантажують та принижують. На таких сайтах нечасто можна зустріти чоловіків, які хочуть спілкування, як того обіцяють менеджери. Тут сидять люди, яким потрібен контент, на який можна помастурбувати.

Взагалі, я вважаю, що вебкам це свого роду фетиш для користувачів. Дівчата в цій сфері трапляються різні, не всі готові відразу виконувати всі забаганки «клієнта», а саме це і підкупає чоловіків, тому вони готові платити шалені гроші тій дівчині, яка доступна не одразу.

Так, це доволі багато грошей, але це не найприємніший вид зайнятості. Тобі, по суті, потрібно виконувати забаганки чоловіків, які за це заплатять тобі гроші.

Чи стикалась ти з шантажем?

Так, був один випадок, через мою дурість. Я тільки починала працювати, мені написав один чоловік, попросив показати дещо оголене, а він дасть мені більше грошей, до того ж на особистий рахунок. Я зраділа, що не доведеться чекати часу виплати, тому без задньої думки дала свої контактні дані, аж до адреси. Тільки через пару хвилин після відправки я подумала, що не варто було цього робити.

Цей чоловік якось обійшов систему захисту сайту, як виявилось, він був з Росії. Він знайшов мене у всіх соцмережах, почав писати і погрожувати, що скине запис екрану з моєї трансляції, який він попередньо зробив, всім моїм підписникам, родичам. Я злякалась, тому погодилась на його умови. Я мала робити йому контент щоразу як він попросить безкоштовно, тоді ніхто не дізнається, де я працюю.

З кожним разом компромату на мене ставало все більше, тому і шантажувати він продовжував мене дуже довго, доки я не схаменулась і не кинула його до чорного списку усюди. Тоді він, як і обіцяв, розіслав всі відео, що мав моїм друзям, родичам, знайомим.

Близьким друзям, які ще не знали, чим я займаюсь, я пояснила, вони мене зрозуміли. А от деяких родичів я досі ігнорую…

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!