Sex Education Season 1

Як розмовляти з дітьми про секс?

10 простих порад

Що мене лякає? Мене лякає ідея “розмови про секс”.

Просто одного разу, батьки вирішують сісти поруч з дитиною і передати їй всі свої знання про це. Потім вони йдуть все нібито добре. Справу зроблено.
Поради, які ви знайдете в цій статті, трансльовані з позиції людини, яка сама була колись дитиною.

Порада #1. Не обмежуйтесь однією розмовою.

Сексуальний розвиток починається ще в дитинстві, ось тоді ці розмови і повинні починатися.  Якщо ви будете відкладати першу розмову, дитина може подумати, що секс – це щось ганебне, а це ускладнить подальші розмови.

Порада #2. Говоріть, як є.

Я вважаю, дуже важливо завжди відповідати на питання дитини правдиво. Не вигадуйте, не використовуйте дурні назви. Просто, чітко викладіть факти. Адже, якщо у дітей дозріли такі питання, то вони достатньо дорослі, щоб знати відповіді. І, якщо ви не дасте відповідей, то вони знайдуть їх у друга, який підглядає за дівчатками в роздягальнях, наприклад… Не питайте мене чому, такий Всесвіт.

Порада #3. Почніть розмову.

Хороша розмова – це діалог, а не лекція і не допит. І, в цілому, батьки повинні більше слухати, ніж говорити.

Для того, щоб почати розмову, підійде будь-який привід, подія в місті, ТВ-шоу, фільм …

Або почніть з відкритих, загальних питань:

“Коли людина готова до сексу?”
“Що говорять про секс в школі”? та ін.

Конкретні прямі питання можуть сприйматися як вторгнення в особистий простір, а це не сприяє тому, щоб дитина вам відкрилася. І розмова може припинитися.

 Дуже важливо не розповідати почуте іншим членам родини. Це час секретів.

Порада #4. Так, дійсно, секс – це частина життя.

Вже в 10-13 років сексуальні почуття починають давати про себе знати. Не панікуйте. Адже це нормально, це наше здоров’я.

Сварки з цього приводу, по-перше, змусять дітей відсторонитися. По-друге, вони будуть приховувати від вас подібні подробиці зі свого життя. І, по-третє, своїми криками, ви даєте зрозуміти дітям, що вони не зможуть звернутися до вас за допомогою, коли в них виникне в цьому потреба.

Порада #5. Поважайте, щоб вас поважали.

Я чула різні слова з боку батьків своїх подруг, мами називали своїх дочок повіями, вони говорили, що дівчатка ніколи не будуть коханими, чи важливими, були навіть приклади дуже жорсткого ставлення.

Дуже важливо показувати повагу не тільки словами, а й допомогаючи усвідомити, що їх тіла не належать вам, їхньому хлопцеві чи дівчині, вони належать тільки їм самим.

Почуття володіння власним тілом грає важливу роль під час формуванні особистості, самооцінки і здорових стосунків.

– Звідки беруться діти?
– Всі ви з’явилися з моєї вагіни (с).

Порада #6. Ти нормальний (-а).

Я б хотіла, щоб у свій час хтось старший сказав мені, що зі мною все в порядку. Це змінило б багато в моєму житті. Не знецінюйте підліткову любов, розбиті серця і відмови. Підлітки проходять через багато речей вперше, зі справжніми емоціями. Їх переповнюють почуття, не забувайте наскільки це реально.

Порада #7. Про що говорити?

Обговорюйте не тільки ризитики завагітніти і захворіти, адже є ще багато важливих тем: мастурбація, менструація, сексуальна орієнтація, гендер, здорові стосунки, аб’юзивні стосунки, згвалтування, сексуальне насильство, готовність до сексу, безпечний секс, сексуальне задоволення, згода, як поважати тіло партнера, об’єктивація, самоповага і, звичайно, ваші переконання і цінності. І це далеко не весь перелік можливих тем.

Краще підняти ці теми рано, ніж пізно. Нічого страшного, якщо діти вперше почують про ці речі від вас. Це їх підготує.

Всі ці теми мають обговорюватися багаторазово, в міру дорослішання дитини, від простих до більш складних.

Порада #8. Діти повинні чітко розуміти на що вони заслуговують.

А вони заслуговують на щастя, безпеку, здовров’я і життя, сповнене сексуального задоволення.

Вони мають право відчувати себе добре в своєму тілі, мають право на повагу.

Порада #9. Поясніть, де взяти потрібні речі.

Коли справа стосується контрацепції, батьки повинні допомагати. Не розраховуйте на те, що вони в усьому розберуться самі, хтось, дійсно, розбереться, але хтось – ні.

Порада #10. Створіть атмосферу безпеки.

Навіть якщо у вас були незручні розмови, все, що потрібно знати дітям, – що батьки не кинуть їх в біді. Це дуже важливо, якщо раптом на них напали, або вони бояться вагітності, або є сумніви щодо своєї орієнтації.

Вони повинні відчувати себе в безпеці, коли приходять до вас. Інакше, вони будуть намагатися впоратися з цим самі. Ви можете дати їм зрозуміти, що приходити до вас з питаннями – нормально. Скажіть їм: “Не важливо, наскільки велику помилку ти зробив, і наскільки ганебним тобі це здається, ти можеш прийти до мене і ми розберемося з цим разом”.

Це дуже важливі речі, які ви можете донести своїй дитині і це, безумовно, здоровий шлях до розуміння себе і світу.

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!