Хочу навчатися в Костянтинівці: куди піти після школи?

Якщо ти абітурієнт, який хоче залишитись в рідній Костянтинівці, або ти родом з ближчих міст і шукаєш місто для вступу поблизу, або просто хочеш дізнатись трохи більше про своє місто, то цей матеріал саме для тебе!

Сьогодні ми пропонуємо тобі по-новому поглянути на навчальні заклади, про які ти скоріше за все чув.

Костянтинівський індустріальний технікум ДонНТУ

Зараз вже під новою назвою «Костянтинівський індустріальний фаховий коледж Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет», але серед мешканців він називається просто – КІТ. Мило звучить, правда?

В цьому закладі можна отримати освіту за такими спеціальностями:

Вступати можна і після 9, і після 11 класу шкільного навчання, а вчитися тут можна як на денній, так і на заочній формі, як на контракті, так і на бюджеті.

Що каже про КІТ його випускник:

«На мою думку, цей технікум це хороша можливість «взятися за голову» тим, хто пропустив щось в школі…

Взагалі я вважаю, що це хороша підготовка до більш серйозних навчальних закладів, таких як університети чи інститути, бо ти вчишся за системою ВНЗ, а не шкіл, до того ж, твою свободу тут не обмежують. До речі, на спеціальностях, що мають попит, є крута можливість отримувати стипендію в розмірі плюс-мінус 1200 гривень. Тут доволі крутий викладацький склад, основна перевага викладачів тут в тому, що вони дивляться на тебе як на дорослу людину, яка сама несе відповідальність за свої вчинки. Тобі тут допоможуть, якщо тобі це потрібно, але за тебе ніхто нічого робити не буде. Так би мовити, дають вудочку, а рибу ти вже ловиш самостійно».

Костянтинівський медичний фаховий коледж

В народі – Медуха. Тут можна отримати ступінь молодшого бакалавра після 9 класу школи за спеціальностями «Медична справа» (медична сестра чи медичний брат) та «Лікувальна справа» (фельдшери та фельдшерки швидкої допомоги). 

Після 11 класу ви можете обрати обидві попередні спеціальності та «Акушерську справу».

Навчатися можна тільки на денній формі, як на контрактній основі, так і на бюджетній. Поруч з закладом є гуртожиток. Також ви маєте можливість отримати стипендію в розмірі десь 1000 гривень.

Що каже про КМК його студентка:

«Навчання складне, бо спеціальності відповідальні та важливі. Але сам процес прививає відповідальність, бо кожну пропущену пару ти маєш відпрацювати, розказати лекцію чи показати практичні навички...

До речі, величезним плюсом є те, що нас дійсно вчать працювати. Тобто, на заняттях з певних дисциплін ви відпрацьовуєте навички стосовно цього предмету: ін’єкції, проби та маніпуляції. Викладачі в більшості своїй дуже відкриті, готові допомогти та підтримати. Великим плюсом є те, що в коледжі дійсно працює самоврядування, тому ви можете проявити себе в ролі менеджерів своїх груп».

Костянтинівський технікум ЛНАУ

Повна назва: Донбаський аграрний фаховий коледж Луганського національного аграрного університету, а в народі – «Сєльхоз» або «помідорний».

Сюди здебільшого вступають люди, які люблять природу, бо тут можна отримати спеціальності, тісно пов’язані з навколишнім середовищем та екологією:

 • Будівництво та цивільна інженерія
 • Геодезія та землеустрій
 • Агрономія
 • Садово-паркове господарство

Під час навчання можно додатково придбати наступні робітничі професії:

 • Замірник на топографо-геодезичних і маркшейдерських роботах
 • Муляр
 • Оператор комп’ютерного набору
 • Квітникар
 • Плодоовочівник

Навчатися тут можна і на денній формі, і на заочній. Великим плюсом цього закладу є те, що студентам часто влаштовують різноманітні поїздки до заповідників, природних парків та на унікальні природні місця загалом. Це робиться не тільки для розширення кругозору студентів, а ще і для того, щоб вони бачили як можливо застосувати свої знання в майбутньому.

Що каже про цей заклад його випускник:

«Я рідко з‘являвся в технікумі, бо мені не подобалось вчитися взагалі. Але все кардинально змінилось наприкінці першого курсу…

В нас була якась поїздка, нас возили як агрономів дивитися на різні технології. Саме тоді я зрозумів, як же неправильно я вчиняв, що так рідко відвідував таке цікаве місце. Я вчусь зараз на останньому курсі та хочу працювати за цією спеціальністю».

Костянтинівський професійний технічний ліцей

В народі – 39 училище. Цей заклад дає змогу отримати технічні робочі спеціальності, які мають до сьогодні високий попит. Тут велика кількість бюджетних місць та висока ймовірність отримувати стипендію. В ліцеї проводиться багато практичних занять задля вдосконалення професійних навичок.

Навчання, до речі, тільки на денній формі.

Отримувати освіту можна одночасно за двома професіями:

 • Кухар-кондитер
 • Муляр-маляр
 • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрозварник ручного зварювання
 • Діловод та оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

Що каже про цей заклад його студент:

«Навчання, насправді, дуже легке, тобі завжди йдуть на зустріч і допомагають закрити «хвости»…

Наш майстер завжди на зв’язку і підтримує настільки, наскільки це можливо. Я не пам’ятаю проблем з навчанням, бо їх, напевно, і не було. Ліцей – це хороша можливість отримати освіту, за якою можеш працювати, навіть якщо не дуже сильно любиш вчитися. Тут приємні викладачі, які знають свою справу і не забувають про людяність».

Костянтинівське вище професійне училище

Серед мешканців називається дуже просто – 113-те. Це навчальній заклад ІІІ рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців на основі базової та повної загальної освіти за денною формою навчання.

Яку спеціальність можна обрати:

Як ви бачите, в цьому закладі теж навчають на спеціальності, що зараз мають попит, тому студенти цього закладу без роботи тут не залишаться. Обов’язковим є проходження професійної практики за своїм напрямком.

Що каже про цей заклад його випускник:

«Я пішов сюди вчитися після 11-го класу, бо не хотів їхати далеко та надовго з Костянтинівки. Я суміщав роботу та навчання, але жодних проблем в училищі в мене не було, бо майже всі входили до ситуації та ставились з розумінням…

Це говорить про те, які чудові викладачі в мене були. Було дуже багато практики, я вчився на слюсара, тому я бачив і знав все обладнання та власними руками проводив деякі ремонтні роботи. Завдяки цій освіті я маю досить багатий досвід в роботі з автомобілями, який зараз мене дуже рятує».

Залишити коментар

Місія журналу ПРОСТІР як платформи – актуалізувати історію для молодих містян, допомогти знайти себе в безкінечних історіях про «було», зрозуміти де ми «є» і куди нам потрібно рухатись (що «буде»). Наш журнал є відправною точкою для розвитку культурного життя Костянтинівки і будує довіру між поколіннями, інституціями, світами.
Підпишись на Простір
Хочете читати нові статті першими? Підписуйся на розслику!